PROGRAM

Program je kompletní a je tady! Podívejte se, co vás na letošním Domesticonu potká a nemine.

PÁTEK:

19:30 -20:00 ZAHÁJENÍ

20:00-20:45 TANEČNÍ WORKSHOP (OZZY)

21:00-??? KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ (OZZY): Roku 1099 dobyli křižáci Jeruzalém. Co se ale dělo v Zámoří dál? Jak se křižáci přizpůsobili místní situaci? Byla druhá křížová výprava katastrofou na nožičkách?

SOBOTA:

9:00-10:00 RANÍČEK

10:00-12:00 REALITA MÝTU, MÝTUS REALITY (STAŘEC): Nietzsche, orgie, děvky, depka, otroctví, hysterky, Star Wars, Aristotelés, Jung, Platón, gramatika a rakovina, smysl života, zbyteční lidé, jak nepodělat vlastní děti, spousta nenávisti, agitovaný přednes, Jan Tleskač, Židi a AIDS! Tahle přednáška má koule, chlupy v uších, skoliózu a těžce vydřené intelektuální svalstvo! Bez literatury, filosofie a mytologie seš úplná nula!

12:00 – 13.30 A DOKUD NEUMŘELI… SMRT, ZMRTVÝCHVSTÁNÍ A NESMRTELNOST V POHÁDKÁCH (KAERI): Snem každé pohádkové postavy je žít štastně až do smrti. Ale co potom? Opravdu platí, že v životě musíte jen dvě věci, platit daně a umřít? A nebo se alespoň to druhé dá nějak obejít? Vždyť pohádky se jen hemží postavami, které se proti smrti hodně dobře pojistily. Případně je dveřmi vyhodíte a oknem se vám vrátí. A lze to pojmout všelijak. Fakt tam musíme všichni? Nebo jen ti s příliš malou představivostí?

13:30-15:00 O KOCOUROVI LOUPEŽNÉM VRAHOVI, OBMYSLNÝCH PODVODNÍCÍCH A JAK DOBRO SLAVNĚ NEZVÍTĚZILO (LEONARD): Řekne-li někdo „Já pohádky nečtu, to je pro děti“, nemá cenu se s ním bavit, je to ignorant. Často však uslyšíte – a mnohdy i od zdánlivě chytrých lidí – tvrzení „Pohádky miluju, protože v nich vždycky vítězí dobro nad zlem“… Nuže, když někdo řekne tohle, prozradí na sebe, že buď a) pohádky ve skutečnosti nečte a nezná, anebo b) vůbec si neuvědomuje, co vlastně četl…

15.00-16.30 JEZUITÉ – VLASTENCI A ZACHRÁNCI ČESKÉHO JAZYKA (DARTH ZIRA):

Epigram Karla Havlíčka Borovského „českých knížek hubitelé lítí – plesnivina, moli, jezoviti“ jsme se (nejspíš) učili už ve škole – a dle Cimrmanova „Českého nebe“ je velmi oblíbený též Mistrem Janem Husem. Jaká je ovšem realita? On už sám Jirásek za svého života přiznal, že „Temno“ není žádná literatura faktu, ale pouhá literární fikce. Jenže realita je ještě mnohem divnější, než by možná většinu napadlo.Jezuité totiž ve finále české knihy spíš zachraňovali, než pálili, a nebýt jich, tak možná žádné národní obrození ani nebylo a dopadli bychom podobně jako Irové, tedy čeština by byla prakticky mrtvý jazyk, víceméně jenom hobby pár vzdělanců a podivínů, a my všichni jak tu jsme dnes mluvíme německy. Kteří jezuitští vlastenci tedy mají zásluhu vlastně i na tom, že česky psal Mácha, Neruda, Masaryk či Čapek a Pána prstenů (či kteroukoli jinou fantasy, sci-fi či cokoli jiného) si čteme česky?

17:00-19:00 VEČEŘE V HOSPODÁCH

19:30-21:00 PRESS X TO SLIP INTO INSANITY ANEB LOVECRAFT VE VIDEOHRÁCH (BASTET): Kdo by nechtěl prozkoumat temná zákoutí R’lyehu, odhalit, jaké nekalosti se odehrávají v tajemném Insmouthu či navštívit Kadath ? Nejspíš nikdo, kdo si cení své příčetnosti. Naštěstí tu jsou videohry, díky kterým můžeme se můžeme do neznáma Lovecraftova mýtu pohroužit aniž bychom riskovali více než život a duši nešťastného protagonisty. Jak vypadají adaptace děl slavného hororového klasika na obrazovkách našich počítačů a televizí? A kolik má Cthulhu HP?

21:00-22:30 NEČESTNÉ A NESPORTOVNÍ. BIZÁR VE STŘEDOVĚKÝCH ŠERMÍŘSKÝCH PŘÍRUČKÁCH (INGWE): A už je to zase tady. Výzva, hozená rukavice, duel. Že už jste vyšli ze cviku, nepamatujete si techniky, na meči vrstva rzi a prachu? Co dělat? Poradíme vám! Nebojte, vše bude probíhat podle rytířských pravidel. Ukážeme si, jak soupeře zmást, podrazit, vyválet v prachu a poplivat. Vše 100% eko bio rytířsky, podle šermířských příruček.

22:30-23:00 PŮLNOČNÍ PŘEKVAPENÍ

23:00-??? JAPONSKO – GAMEDESIGN A ÚCHYLÁRNY (MARIACHI): Země vycházejícího slunce a její stopa ve videoherním designu. Úchylárnami tentokráte nerozumějme obsah sexuální, který by jistě vydal na mnoho dalších přednášek, rozumějme jimi ty drobné, něžné a milé rozdíly v gamedesignové filosofii mezi východním a západním světem videoher. Rozhodnutí autorů her, která u japonských designerů hodnotíme jako „netradiční“, „zajímavá“, „neobvyklá“, „zvláštní“, nebo taky „veskrze divná“, která kdyby se objevila v designu západních her, tak bychom si klepali na čelo. Cepínem. Co západnímu videohernímu světu japonští designeři dali, co si vzali ze západního světa oni a co si raději nechali pro sebe.

NEDĚLE:

9:30 – 11.30 ANIME PRO ZAČÁTEČNÍKY (WERE): Anime se čím dál tím víc stává fenoménem dneška. Co to vlastně anime je? Proč je tak populární? Co vše anime přináší? Ráda bych Vás na této přednášce seznámila s různými žánry v anime. Na konci Vás přesvědčím, že i Vy, kteří o anime nevíte skoro nic, jste na něj již koukali ;) Přednáška není určená výhradně pro začátečníky, ale pro všechny, jež toto téma zajímá.

11:30-12:00 VYHODNOCENÍ KVÍZU, O CONU PO CONU

 

A možná si budete moci i někam šplhnout :)