PROGRAM

Program  bude jako vždy úžasný :) Co nás čeká?

PÁTEK:

19:30 -20:00 ZAHÁJENÍ

20:00-20:45 VĚŘTE-NEVĚŘTE WORKSHOP (DRIZZT): Fakta se občas vydají svou vlastní cestou. Nezbývá, než se rozhodnout, komu budeme věřit. Vybrali jste si dobře?

21:00-??? KŘÍŽOVÉ VÝPRAVY DO ZÁMOŘÍ (OZZY): Zámoří/Outremer – dnešní Izrael, Libanon a Sýrie – se od konce 11. století staly cílem několika křížových výprav. Prvotní úspěch křižáků byl vystřídán bojem o vlastní existenci křižáckých států, kterou de facto ukončil pád Akkonu. Kdo byli křižáci a jejich protivníci (i občasní spojenci)? Odnesli si křižáci ze Zámoří i něco víc, než jenom meruňky? A jak o křižácích smýšleli jejich protivníci?
SOBOTA:

9:30-10:30 RANÍČEK

10:30-12:30 NENÍ VŠECHNO UPÍR, CO SE TŘPYTÍ (KAERI): Upíři, to je takové nesmrtelné téma. Doslova. Pojďme se spolu podívat na zoubek (doslova :) tomu, kam až se lze odchýlit od klasiky a jak dlouhá a křivolaká cesta vede od krvelačného Draculy k zubatým cukrouškům pro teenagery. Pokud při pohledu na krev zvracíte či omdléváte, polštář a sáček s sebou, součástí programu bude rychlokurz zabíjení upírů!

12.30 – 13.00 OBĚDOVÁ PAUZA :)

13:00-14:30 REST ANEB NEDODĚLEK (LEONARD): Loni se stalo, že pro vypršení časového limitu jsem nedokončil svůj výčet horrorových situací v pohádkách. Letos tudíž navážeme tam, kde jsme přestali (tj. probereme hrůzy nahodilé a mimoděčné), a zbyde-li potom ještě chvilka, popovídáme si o tom, jak je to s tím vítězstvím dobra a možná i, v čem se liší orientální pohádky od evropských…

14.30-16.30 PŘECHODOVÉ ROMÁNY (STAŘEC): Moudří starci už vymřeli a byli nahrazeni protivnými důchodci v tramvajích. Průvodci na cestě k osamostatnění se tak stávají romány pro mládež, mezi nimiž můžeme najít skutečné skvosty o drsných přerodech mezi dětstvím a dospělostí. Jsou sovy opravdu příbuzné s anděly? Může vyprávění spasit člověka? Jakou cenu má vlastní vina a co nás to bude stát, když opravdu dorazíme k Temné věži? Můžou si kluci hrát s panenkami? Opravdu dospělost vylučuje víly? A co na to Jan Tleskač?

17:00-19:00 VEČEŘE V HOSPODÁCH

19:30-21:00 ASTROLOGIE NA ZEMI I JINDE (DARTH ZIRA): Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by vypadal horoskop člověka narozeného třeba na Severním pólu? A co lidé, kteří se narodili v letadle? Jak by se musela změnit astrologie, pokud by se lidé začali rodit na ISS, na měsíčních základnách, v pásu asteroidů nebo třeba na Marsu? Troufl by si někdo sestavit horoskop Aragorna či Galadriel?

21:00-22:30 VÍTEJTE V OSOBNÍM PEKLE! (MARIACHI): If you take sexual advantage of her, you’re going to burn in a very special level of Hell. A level they reserve for child molesters and people who talk at the theater… remember, a special Hell. – Shepherd Book, Firefly
Peklo a obzvláště pak peklo uzpůsobené konkrétní osobě z pohledu populární kultury (která je daleko nápaditější a vynalézavější než již dávno zastaralé náboženské a mytologické spisky). Rozbor toho, co vás může potkat, pokud jste literární/filmová/videoherní postava, která se mnohdy (zdánlivě) dostala do situace či na místo, které stojí totálně za psí štěk, nedá se jen tak opustit a zároveň je takové jakési povědomé a vám svým velmi divným způsobem blízké.

22:30-??? PŮLNOČNÍ PŘEKVAPENÍ Jako každý rok budete překvapeni! Zase něco jiného než loni, předloni , přepředloni… a tak dále a tak dále.

NEDĚLE:

9:30 – 11.30 KDO BY VYHRÁL – RYTÍŘ, NEBO SAMURAJ? (INGWE): Tato otázka trápí účastníky internetových šermířských diskuzí již po tisíciletí. Jejímu rozlousknutí brání nedostatek spolehlivých informací, nekonečné nánosy Hollywoodem zkreslených představ i dezinformační kampaň obou sporných stran. Smradlaví rytíři, kteří se v těžké zbroji nemohli volně pohybovat a na koně je zvedali jeřábem. Samurajové, kteří jedním sekem své jako sakurový kvítek lehoučké katany přepůlili soupeře i s hradem, ve kterém se schovával… Máte toho dost!? Chcete mít konečně jasno!? Jsme tu pro vás. (Víceméně) Zasvěcené srovnání výzbroje, technik, taktiky i kulturního podhoubí obou fenoménů. Praktické ukázky, pěkné obrázky. Nenechte si ujít!!!

11:30-12:00 O CONU PO CONU

A krom toho si můžete zahrát pár deskovek, poklábosit s přáteli, získat nové konexe a vůbec si užít příjemnou atmosféru malého conu.